Мистерика
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Експериментално гледане на Таро

4 posters

Go down

Експериментално гледане на Таро Empty Експериментално гледане на Таро

Писане by Георги Съб 09 Май 2015, 12:39

В "Мистерика" от няколко месеца има една малко известна възможност - да ми пратите по имейл въпрос на който може да се отговори с "да" и "не" и аз да ви отговоря като гледам на карти Таро. Досега двама читатели са ми пращали въпроси, и двата бяха много интересни. Не знам как, но се паднаха карти съответстващи на въпросите - явно има нещо вярно в тарото.

Сега реших, че може и форума да се използва за задаване на въпроси, ето какви са правилата:

1) Решавате какъв въпрос да зададете. На него трябва да може да се отговори с "за" и "против" и е желателно да е нещо което вие се чудите дали да направите или не.

Добър пример:

- Да пусна ли тото тази седмица (ЗА) или да си спестя парите (ПРОТИВ)?

Лош пример:

- Какви числа ще се паднат от тотото?

На некоректно зададени въпроси, твърде лични неща или безсмислени питания, си запазвам правото да не отговарям Smile

2) Избирате си две различни числа от 1 до 78, толкова са картите в тестето Таро. Първото число, ще е за отговор "За", а второто "Против". Как да си ги изберете? Вие си решавате - може да са първите дошли ви на ум числа, може да са взети от важни дати, може да са любимите ви числа, а може да пробвате това:

Разполагате се удобно със затворени очи и мислено си задавате въпроса. Какви са първите две числа, които ще изникнат в ума ви?

Еднакви числа (пр. 28 и 28) се дисквалифицират заедно с целия въпрос, същото се отнася и за числа извън диапазона (пр.0 и 12 ; 7 и 45.5 ; -1 и 79)

3) След като имате въпроса и числата, пишете въпроса тук.

4) Не гарантирам, че ще ви отговоря веднага на въпроса, но ще гледам да не ви бавя и твърде дълго. Ето как става самото "тълкуване". Разбърквам тестето карти и взимам двете карти от него съответстващи на двете ваши числа. Ако сте ми писали 20 и 22, двадесетата подред карта ще е "За", а двадесет и втората "Против".

Правя ви някакво тълкуване и ви го връщам на мейла. Пиша ви също и какви карти са се паднали (пр. ЗА/"двойка жезли права", ПРОТИВ/"седмица пентакли обърната"). Така ще можете и сами да си направите тълкуване, ако не сте доволни от моето - значението на картите ги има и в интернет.

5) Не взимам пари! Попадал съм на сайтове, които се вземат на сериозно и предлагат "онлайн гадаене", но аз не съм от тях. Няма да давам линкове към такива сайтове (макар че в независещите от мен реклами понякога се появяват) - не знам до колко наистина могат да "предсказват". Ако все пак сте много доволни от моето тълкуване, може да ми пратите картичка от вашия роден град на обикновената поща на блога (отново в ляво). Ако градчето/селцето ви е малко и не са му посветени картички, може да ми пратите нещо друго малко за спомен от него. Пак казвам - това обаче не е задължително, само ако искате!

Е, дано ви хареса тази идея!
Георги
Георги
Главния
Главния

Posts : 1201
Join date : 10.04.2015

Върнете се в началото Go down

Експериментално гледане на Таро Empty Re: Експериментално гледане на Таро

Писане by froze Съб 09 Май 2015, 14:43

Да си направя ли фейсбук? Да, малко е тъпо. Very Happy Но от това зависят някои неща. 8 и 14

froze
Читател
Читател

Posts : 1
Join date : 22.04.2015

Върнете се в началото Go down

Експериментално гледане на Таро Empty Re: Експериментално гледане на Таро

Писане by Георги Съб 09 Май 2015, 16:28

"За" се падна деветка чаши

Съгласие, задоволство, добро самочувствие; Също победа, успех, преимущество; удовлетворение за Питащия или за човека, за когото е направено питането.

"Против" осмица чаши - обърната

Голяма радост, щастие, тържествуване

Ето и моето тълкуване:

Удивително, но двете карти на практика казват едно и също (не така щеше да е ако осмицата не беше обърната). Това съвпадение мисля, че значи, че и при двата избора печелиш.

Все пак "за" съдържа тълкувание "лично удовлетворение за Питащия", щом си задаваш този въпрос, значи обмисляш дали да си направиш Фейсбук - направи си, дори и нищо не излезе от това, поне ще знаеш, че си проверила струва ли си (и ще можеш да харесаш ФБ страницата на "Мистерика" Wink ) и ще си удовлетворена, че си опитала.

Картата "против" значи "радост, щастие" и аз го разбирам, че за постигане на щастието не е задължителен ФБ.

Моят краен съвет на базата на двете карти - да, направи си, прецени струва ли си да имаш Фейсбук, примерно за три месеца и ако не ти носи радост и удовлетворение, го изтрий (лесно се деактивира профил) и потърси приятели извън ФБ - примерно сред читателите на Мистерика или още по-добре - в реалния живот.
Георги
Георги
Главния
Главния

Posts : 1201
Join date : 10.04.2015

Върнете се в началото Go down

Експериментално гледане на Таро Empty Re: Експериментално гледане на Таро

Писане by Станислав Нед 10 Май 2015, 11:03

Да си взема ли куче? За 27 Против 38
Станислав
Станислав
Любител на паранормалното
Любител на паранормалното

Posts : 304
Join date : 08.04.2015

Върнете се в началото Go down

Експериментално гледане на Таро Empty Re: Експериментално гледане на Таро

Писане by Георги Нед 10 Май 2015, 12:57

"За" - осмица пентакли

Работа, заетост, поръчение, занаят, умение в занаята и бизнес, вероятно в начален етап.

"Против" - паж на мечеовете

Власт, лидерство, тайна служба, бдителност, шпиониране, изследване и всички качества, произтичащи от и принадлежащи към това.

Рядко ме затрудняват картите, това явно е един от малкото такива пъти, поне значението на картата "против" ми бяга Smile

"За" мисля, че е ясно - ще си имаш занимание да се грижиш за кучето, ако си вземеш такова и доста работа ще ти се отвори - така че няма да можеш да мързелуваш Very Happy

"Против"? Трудно ми е да реша какво казва тази карта, затова бих ти казал какво аз мисля - гледали сме куче и в апартамент и в къща с двор. Мисля, че по-добре се чувстваше докато живееше в двора. Ако няма да можеш често да го извеждаш, по-добре не си вземай. Ако все пак решиш да си вземеш и то ще живее предимно в затворено помещение, то тогава си вземи някоя малка порода. Аз лично имам слабост към болонките, много са мили и глупави Smile
Георги
Георги
Главния
Главния

Posts : 1201
Join date : 10.04.2015

Върнете се в началото Go down

Експериментално гледане на Таро Empty Re: Експериментално гледане на Таро

Писане by Георги Нед 10 Май 2015, 12:58

Всъщност дойде ми идея какво може да значи картата "против"

Има значение "шпиониране" - тоест кучето ще е извънземен таен агент, който ще те шпионира alien така де, няма само котките да са извънземни Very Happy
Георги
Георги
Главния
Главния

Posts : 1201
Join date : 10.04.2015

Върнете се в началото Go down

Експериментално гледане на Таро Empty Re: Експериментално гледане на Таро

Писане by Станислав Нед 10 Май 2015, 18:12

Георги написа:

тоест кучето ще е извънземен таен агент, който ще те шпионира alien така де, няма само котките да са извънземни Very Happy

Решено е!
Станислав
Станислав
Любител на паранормалното
Любител на паранормалното

Posts : 304
Join date : 08.04.2015

Върнете се в началото Go down

Експериментално гледане на Таро Empty Re: Експериментално гледане на Таро

Писане by Георги Съб 16 Май 2015, 12:30

Първият въпрос, който получих едно време по имейл. Не е личен, така че мисля, че мога да го публикувам:

da vqrvam li v Bog? Bih iskal da 4uq za i protiv. 4islata sa 17 i 8

Ето какво отговорих:

Паднаха ти се ЗА: "асо чаши" - права и ПРОТИВ: "любовниците" - обърната

Вярата в Бог (принципно или конкретен бог) е личен избор и не харесвам разни проповедници и пастори, които се опитват да придърпат нови хора към своята вяра (каквато и да е тя). Затова ще гледам да не показвам моето лично отношение към темата.

Иначе е интересно, че "ЗА" ти се падна точно "Асо чаши" - при нея една ръка (божията ръка?) се подава от облаците и държи чаша с бликаща вода. Можеш да видиш как изглежда тук:

http://3.bp.blogspot.com/-TqsKFqIcFa4/UAQnYH67JLI/AAAAAAAAFwQ/FEZDPahVY00/s1600/50-Minor-Cups-Ace.jpg

Значението на тази карта поне според книжката която аз имам е следното:

"Дом на вярното сърце, радост, задоволство, дом, храна, изобилие, плодородие; Свещената Трапеза, щастието от нея."

Аз тълкувам това така - ако направиш избора ЗА и решиш да повярваш в Бог, е много вероятно да намериш щастие и задоволство от това, може да се почувстваш в една голяма общост (Дом) заедно с другите вярващи. Действително, макар че няма да си го признаят - много от вярващите са в дадена религия именно заради това, че имат възможност да са заедно с други хора, чувстват се като в голямо семейство, намерили са сродни души. Но това не се отнася само за религиите. Много хора се отдават напълно на политически партии и движения, футболни
клубове и агитки, дори улични банди. Това е в природата ни - освен ако не сме крайни индивидуалисти, ние търсим общността.

А ето какво дава картата ПРОТИВ, когато е обърната:

"Падение, глупави намерения. Други тълкувания говорят за осуетен брак и всякакъв вид противоречия"

Аз тълкувам това така - някои хора стигат до крайности във вярата си в бог. Ако следиш новините сигурно знаеш какво правят фанатизираните ислямисти-джихадисти. Но насилие не извършват само те, извършвали са го хора от всички религии. Това е истинско падение. Фанатиците престават да зачитат мнението на другите, които не вярват в техния бог, отказват да приемат разумните факти, щом "не го пише в Библията". Ако направиш избора ПРОТИВ и не повярваш в Бог, ще избегнеш опасността да станеш религиозен фанатик.

Така че, нека обобщя - дали да вярваш в Бог си е личен избор, ако го приемеш в сърцето си може да постигнеш вътрешно щастие и равновесие, но може и да стигнеш до там да станеш фанатик, който не зачита чуждото мнение и не приема нищо, което не смята за угодно на бога.
Георги
Георги
Главния
Главния

Posts : 1201
Join date : 10.04.2015

Върнете се в началото Go down

Експериментално гледане на Таро Empty Re: Експериментално гледане на Таро

Писане by Траян Пон 23 Ное 2015, 18:33

Да продължавам ли да гледам анимета често ? Very Happy (За-35;Против-45)
Въпросът ми е малко глупав. Smile Благодаря предварително за отговора. Smile
Траян
Траян
Читател
Читател

Posts : 8
Join date : 11.04.2015

Върнете се в началото Go down

Експериментално гледане на Таро Empty Re: Експериментално гледане на Таро

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите