Мистерика
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сериозно доказателство за реалното съществуване на атмосферни същества?

Go down

Сериозно доказателство за реалното съществуване на атмосферни същества? Empty Сериозно доказателство за реалното съществуване на атмосферни същества?

Писане by Георги Вто 02 Фев 2016, 08:05

Не веднъж съм писал за странните създания, които изглежда живеят в земната атмосфера (предполага се, че някои от тях са невидими с просто око). Ето една обзорна статия по въпроса:

Атмосферните чудовища

Наскоро попаднах на нещо направо сензационно, поне така ми се стори на първо четене. Не къде да е, а в последното издание на "American Journal of Modern Physics" (Американски журнал за съвременна физика) е публикувана статия от д-р Роджеро Сантили (Ruggero Santilli), който твърди, че е изобретил телескоп способен да засича странни същества в небето, невидими с обикновен телескоп или с невъоръжено око. Тези странни създания са се движели по "интелигентен" начин в пространството, което говори за наличието на разум.

А самият доктор Сантили е описан като високо ценен експерт в областта на физиката, математиката и космологията, два пъти предлаган за Нобелова награда - за химия и за физика.

Към статията са приложени и тези снимки заснети над Тампа Бей, Флорида, САЩ. Както и схема на телескопа на Сантили.

Сериозно доказателство за реалното съществуване на атмосферни същества? ITE-2

Сериозно доказателство за реалното съществуване на атмосферни същества? Photographs-of-ITE-1s

Сериозно доказателство за реалното съществуване на атмосферни същества? Photographs-of-ITE-2s

Сериозно доказателство за реалното съществуване на атмосферни същества? Telescopes

Позволих си да направя известни проверки, все пак новината ще е твърде значима, ако е вярна. Първо, проверих за споменатото списание "American Journal of Modern Physics". В английската уикипедия има доста дълъг списък с англоезични издания посветени на физиката. Това липсва в него. Може да е грешка в оригиналната статия и да са имали в предвид друго издание - "American Journal of Physics" (Американски журнал за физика). А може просто споменатото списание да е несериозна публикация незаслужаваща да бъде включена в списъка.

Но пък в Уикиепдия има статия за д-р Сантили. Въобще не пише да са го предлагали някога за Нобелова награда, вместо това е известен със съмнителните си теории сред колегите си....

Аз съм сигурен, че в небето над нас летят странни неща били те НЛО, небесни чудовища или нещо друго. Просто за сериозни доказателства изглежда ще трябва още да почакаме.

http://misterika.blogspot.bg/2016/02/blog-post.html
Георги
Георги
Главния
Главния

Posts : 1201
Join date : 10.04.2015

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите