Мистерика
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сънна парализа, тулпа, демон или холограма?

Go down

Сънна парализа, тулпа, демон или холограма? Empty Сънна парализа, тулпа, демон или холограма?

Писане by Георги Сря 21 Сеп 2016, 05:28

История от Америка.

Аз работя в късните часове по арт проекти. Въпросната вечер реших, че е време да си почина и изгледах няколко фима. Легнах си към 1:00 през нощта. В 3:00 бях събуден от странен кошмарен сън. Много от детайлите на съня не помня, но имаше смърт на близки, както и някои много зловещи видоизменящи се същества.

След като се събудих, видях лице да се рее в стаята ми. То изглеждаше като древна маска и изобразяваше типичен демон с рога.

Сънна парализа, тулпа, демон или холограма? Devil

То се носеше из въздуха в продължение на 10-15 секунди след това избледня, докато аз се разсънвах. Преживяването бе зловещо. Два детайла го правеха още по-необичайно. Докато виждах лицето, чувах и звук подобен на тибетски хор пеещ една дълга нота. Той отшумя заедно с изчезването на изображението. Огледах стаята, бях напълно буден, лицето и звука ги нямаше, но мернах за миг нещо в най-тъмния ъгъл на помещението. Сякаш две червени точки се спотайваха там. Донякъде приличаха на точките, които се появяват при осветяване с лазер. Бяха почти на височината на нормално висок човек и не се рееха като лицето. Мернах ги само за секунда-две. В следващия момент вече ги нямаше, а тази част от стаята вече не бе толкова необичайно тъмна. Тогава пък започна самата къща да скърца и стене все едно някой я натискаше и огъваше. След това най-после настъпи тишина. Бавно до мен започнаха да достигат познатите нощни звуци - щурците се чуваха през отворения прозорец и т.н.

Станах и проверих всички помещения в къщата. Какво бе това преживяване? Халюцинация? Демон? Една друга идея бавно изплува в съзнанието ми - дали някой с дрон не е прожектирал холограма в стаята ми през прозореца? Това би обяснило и странния звук.

**********

Най-вероятно става въпрос за преживяване в състоянието известно като сънна парализа. В историята обаче ми хареса, че човекът търси и друго логично обяснение - дали някой шегобиец наистина не му е направил номер чрез дрон способен да прожектира изображения, това би обяснило освен звука и двете "очи" като точки от лазер. А може би наистина го е посетил демон? Или пък тулпа е изскочила директно от съня му....

http://misterika.blogspot.bg/2016/09/blog-post_21.html
Георги
Георги
Главния
Главния

Posts : 1201
Join date : 10.04.2015

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите